понеділок, 12 грудня 2016 р.

З досвіду роботи. Урок читання

Тема уроку:Казки народів Європи.
Мета:  закріпити знання з вивченої теми, розвивати вміння читати, поповнювати словниковий запас, виховувати інтерес до читання.
Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.
Обладнання: презентація , ілюстрації до казок , виставка книг" Казки народів Європи"



                    Хід уроку
Організаційний момент.
Продзвенів дзвінок,починається урок.
З чого ж нам його почати? Скоромовку розказати.
Поправляєм язички,щоб не плутались значки.
Перший ряд вже починає -
Скоромовку промовляє.
      Мама вчить мене читати,вчить мене читати тато,
       Вчить дідусь і вчить бабуся,скоро-скоро я навчуся
Другий ряд теж не дрімає і швиденько промовляє.
      Начитався букварика та й малюю косарика.
Коси сіно,косарику,на своєму гектарику.
А тепер у класі тиша ,щоб почуть розмову мишок.

     Мишка мишку запитала,що сьогодні поробляла?
       Відказала мишка мишці букву А шукала в книжці.
       Буду азбуку вивчати,щоб самій казки читати.
II Мотивація навчальної діяльності.
      -До чого нас закликають скоромовки?
      - Так,ці скоромовки нас закликають читати.Читати казки вірші,оповідання.
      І сьогодні на уроці читання ми будемо з вами читати за особами,вибірково.
      До нас на урок завітала чудова гостя.А ім `я її ви дізнаєтесь,коли складете слово
      з цих букв.
      Вірно,казка.
На уроці ми повинні знати
      1.Визначення поняття казки.
      2.Зміст прочитаних казок з теми.
На уроці ми повинні вміти
       1.Визначати героїв казок.
       2.Знаходити головну думку.
       3.Виразно читати казки,читати в особах.
       4.Цінувати нові знання.

ІІІ Повідомлення теми уроку.
      Діти,згадайте і скажіть,яку тему закінчили вивчати?
     І сьогодні на уроці ми підведемо підсумок по темі 
     Казки народів Європи.  Ми побачимо,чи справді ви
     любите читати казки,чи уважні ви читці,чи знаєте,якого народу ця казка.
    - Що таке казка?
   -Які казки ми читали? Якого народу ця казка?

- Як сонечко радує теплом і світлом усе живе,так і казки зігрівають радістю,
Любов`ю і теплом душу і серце кожної дитини.
Тільки пригріло сонечко і з`явилась осіння квіточка.    
У неї на пелюстках написані завдання,які ми з вами будемо виконувати,промовляючи слова.
      Пелюсточку відірвем, знання свої доведем.
Завдання1.Читання в особах англійської народної казки «Сорочаче гніздо».
Назвіть дійових осіб казки.
Хто буде читати слова дрозда, сови, горобця, шпака, горлиці, сороки, автора?
Що у цій казці тобі не сподобалося?
Чому вчить нас ця казка? Молодці.
      Пелюсточку відірвем,знання свої доведем.
Задання 2. Робота в групах. «Зякої казки цей ланцюжок слів?»
Об`єдналися у групи. Разом прочитайте,подумайте і відгадайте до якої казки належить цей ланцюжок?

Молодці.
Пелюсточку відірвем, знання свої доведем.
Завдання 3. Робота в парах. «З якої казки ці рядки?»
Кожній парі я даю картку ,на якій написане речення з казок народів Європи. Ви уважно читаєте і пригадуєте, з якої казки ці рядки?А один учень доводить правильність відповіді.

А зараз відпочинемо. Фізкультхвилинка.

Пелюсточку відірвем, знання свої доведем.
Завдання 4.Чи уважний ти читач?
-Діти, ви малювали малюнки до казок,які вам найбільше сподобалися. Ось вони.
Подивились уважно. До якої казки цей малюнок? Відкрийте підручники с.43.Знайдіть і прочитайте речення, які можна підписати під малюнком.

Пелюсточку відірвем, знання свої доведем.

Завдання 5. Гра «Впізнай героя»
- На наш урок я запрошувала гостей, але на жаль, вони не змогли приїхати і лише надіслали телеграми.   Підписів немає. Прочитай і здогадайся, від кого вони?
Пелюсточку відірвем, знання свої доведем.

Завдання5. «Побудуй прислів`я».

Кожна казка нас вчить, як слід жити і як не потрібно поступати.
Фізпауза.
У шкільній бібліотеці дуже багато цікавих казок. Підіть і оберіть ту, яка вам сподобається.

-Який розділ ми закінчили вивчати?    Яка казка найбільше сподобалася?   
-Ви добре працювали, виразно читали, зміст казок знали, дійових осіб пізнавали, пелюсточки відірвали, знання свої довели. Молодці. В дарунок вам зорепад.

Домашнє завдання.

Взяти в бібліотеці казки народів Європи, прочитати.

І група-навчитися виразно читати.

ІІ група-переказувати казку.

Дякую за увагу.

Немає коментарів:

Дописати коментар